Plac zabaw w Instytucie Matki i Dziecka dzięki Fundacji PZU

150x110

W Instytucie Matki i Dziecka pojawiła się dodatkowa przestrzeń ruchu i zabawy dla najmłodszych pacjentów. Jest nią kolorowy plac zabaw, który pozwoli przez chwilę odpocząć od szpitalnej codzienności, a także aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu w oczekiwaniu na wizytę u lekarza.  Inwestycja została sfinansowana przez Fundację PZU.

Uroczyste otwarcie placu zabaw zostało połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Żywności. Wolontariusze Fundacji PZU, clowni z Fundacji Dr Clown oraz zaprzyjaźniony z Instytutem aktor – Arkadiusz Janiczek – wcielili się w nietypowych kelnerów, którzy wszystkim pacjentom szpitala i przychodni rozdawali zdrowe przekąski – owoce i warzywa, upominki, a także zachęcali do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Podczas uroczystego przekazania placu zabaw dyrektor szpitala – dr Tomasz Maciejewski – wręczył Bogdanowi Benczakowi prezesowi zarządu Fundacji PZU pamiątkową tablicę z podziękowaniami. Mali pacjenci szpitala również chcieli wyrazić swoją wdzięczność, dlatego specjalnie na tę okazję przygotowali własnoręcznie wykonany dyplom.

„Plac zabaw to miejsce, którego bardzo brakowało naszym małym pacjentom. Często spędzają oni w szpitalu wiele dni na badaniach i zabiegach. Przestrzeń, w której będą mogły aktywnie odpocząć na świeżym powietrzu nie tylko pomoże im szybciej wrócić do zdrowia, ale też zmniejszy stres związany z pobytem w szpitalu. Dodatkowo z placu zabaw skorzystają również dzieci czekające na wizytę w poradniach” – powiedział dyrektor IMiD.

„Jednym z obszarów działania Fundacji PZU jest ochrona zdrowia, ale także szeroko pojęta pomoc dzieciom. Dlatego cieszymy się, że dzięki placowi zabaw możemy dać nieco radości wielu pacjentom zarówno przebywającym, jak i odwiedzającym Instytut. Jestem także przekonany, że po dzisiejszych doświadczeniach nasi wolontariusze będą tutaj częstymi gośćmi” – powiedział Bogdan Benczak, prezes Fundacji PZU.

O Instytucie Matki i Dziecka

Instytut Matki i Dziecka od początku swojego istnienia nieprzerwanie  cieszy się ugruntowaną pozycją w kraju i za granicą. W 1951 r. został on oficjalnie powołany uchwałą Rady Ministrów. Kadra Instytutu to naukowcy, wybitni lekarze i specjaliści z różnych dziedzin, a także wykwalifikowane pielęgniarki i położne. Główne pola działalności Instytutu to opieka zdrowotna, nauka i edukacja, opiniowanie produktów oraz profilaktyka poprzez prowadzenie i uczestniczenie w programach CSR. Rocznie w Instytucie przyjmuje się ponad 100 tysięcy pacjentów z całej Polski. Instytut stał się pionierem w wielu dziedzinach związanych ze zdrowiem kobiet w ciąży, dzieci, a nawet całych rodzin. To właśnie tu powstał pierwszy w Polsce oddział i poradnia dla wcześniaków, wprowadzono powszechne badania przesiewowe noworodków, a także opracowano i wprowadzono książeczkę zdrowia dziecka.

O Fundacji PZU

Fundacja PZU została założona w 1997 roku przez Grupę PZU, jako element realizacji długofalowej strategii CSR. Misją Fundacji jest wspieranie inicjatyw, które przyczyniają się do podnoszenia jakości życia, czego odzwierciedleniem jest jej motto “Pomagamy Pomagać". Fundacja PZU koncentruje się na wspieraniu edukacji poprzez wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z różnych środowisk. Za pośrednictwem Programu Grantowego, który jest najstarszą inicjatywą Fundacji, finansowane są dziesiątki pozarządowych organizacji z małych miast i wsi. Drugim kluczowym obszarem działalności Fundacji jest wspieranie polskiego dziedzictwa kulturowego. Fundacja PZU prowadzi również program wolontariatu pracowniczego, inicjując i korodując różnego rodzaju projekty, jak również wspierając autorskie przedsięwzięcia pracowników.